Melhus Bil

Samfunns­engasjement

Rundt oss er det mange som står på for andre. Noen deler ut mat, andre samler inn penger til forskning eller jobber for tryggere hverdager. Vi ønsker å være med og støtte dette arbeidet. Her kan du bli kjent med samarbeidene våre, både i Trøndelag og lenger unna.

Samarbeid og bidrag

Team Rynkeby-syklister i gule drakter på tur

Gullsponsor · 2026

Team Rynkeby Trøndelag

Rytterne og de frivillige i Team Rynkeby Trøndelag samler inn penger til Barnekreftforeningen. Melhus Bil var med som gullsponsor i 2026.

Les om Team Rynkeby
Fra samarbeidet mellom Flokken Trondheim og Melhus Bil

Lokalt bidrag · omtalt januar 2026

Flokken Trondheim

Flokken Trondheim henter og deler ut mat og nødvendige varer til barnefamilier med stram økonomi. Til dette arbeidet har Melhus Bil Trondheim stilt en Ford E-Transit Courier til disposisjon.

Les om Flokken og varebilen
Fra videosamarbeidet mellom Melhus Bil og Trygg Trafikk

Videoserie · desember 2025

Trygg Trafikk

Fire korte filmer laget sammen med Trygg Trafikk: om barneseter, løse gjenstander, bilbelte og distraksjoner fra mobil og skjerm.

Se de fire filmene