Tips og aktuelt

Jotra gjorde seg klar for E-Transit

Dette er en arkivsak fra 2022. Priser, tilbud og produktopplysninger i saken gjaldt da den ble publisert. Se dagens modellutvalg.

Transportbedriften i Trondheim ønsket å bygge videre på erfaringene med Ford Transit.

Da Ford E-Transit ble lansert, var Jotra i Trondheim blant bedriftene som så frem til å ta den i bruk. Daglig leder Frank Johnsen fortalte at selskapet allerede hadde gode erfaringer med dieseldrevne Transit-modeller.

Prøvekjøring ble en del av vurderingen

Etter å ha prøvekjørt E-Transit trakk Johnsen frem nyttelast, batterikapasitet og teknologi som viktige hensyn. For transportbedriften handlet valget om å få en bil som passet de daglige oppgavene.

Torstein Sjøholtstrand hos Melhus Bil Trondheim merket stor interesse for modellen. Muligheten til å bruke bilen som strømkilde til verktøy og utstyr var blant løsningene som skapte interesse.

Se dagens Ford nyttekjøretøy og finn en modell som passer bedriften.